Niebezpieczny smog

Wiele osób zastanawia się, czy jest sens wydawać pieniądze na jakieś maski antysmogowe, skoro do tej pory jakoś się żyło bez nich? Trzeba pamiętać o tym, że obecnie poziom zanieczyszczenia powietrza jest znacznie większy niż dawniej. Szkodliwe substancje, których często nawet nie widać gołym okiem, przedostają się do układu oddechowego, co nie jest obojętne dla organizmu. Można jednak się zabezpieczyć, inwestując w maski antysmogowe dla dzieci i siebie.

Po co komu te maski antysmogowe?

Jeśli ktoś myśli, że oddychanie każdego dnia zanieczyszczonym powietrzem nie będzie miało żadnego niekorzystnego wpływu na jego zdrowie, to jest w dużym błędzie. W niektórych rejonach kraju poziom smogu jest tak duży, że aż strach jest otworzyć okna, nie mówiąc już o spędzaniu czasu na zewnątrz. Czas najwyższy skończyć ze wstydzeniem się noszenia masek antysmogowych czy swoim lenistwem. Jak najbardziej warto zainwestować w dobrej jakości maskę antysmogową dla dziecka i siebie, dając dobry przykład. Na zewnątrz nie brakuje zanieczyszczeń pyłowych i gazowych.

Te drugie są najbardziej niebezpieczne dla zdrowia i stanowią zagorzenie nawet dla życia. Dwutlenek siarki, tlenek węgla czy tlenki azotu – wszystko to może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym do uszkodzenia dróg oddechowych. Do tego dochodzą jeszcze benzopiren i groźne dioksyny. Noszenie maski antysmogowej pozwoli na uchronienie się przed tymi niebezpieczeństwami. Powinna ona mieć nie tylko filtry, ale też pochłaniacze gazowe.

Jak dobrać maskę dla dziecka? Sprawdź na dragonmask.pl