Czy smog jest faktycznie niebezpieczny?

W mediach od jakiegoś czasu coraz więcej głośno zaczęło mówić się o problemie smogu. Przedstawiany jest on jako niezwykle niebezpieczny problem, który stanowić może nawet zagrożenie dla życia ludzkiego. Czy faktycznie stanowi on tak duże niebezpieczeństwo, a jeśli tak, to, jak się chronić przed smogiem?

Czy smog jest niebezpieczny?

Dla osób, które uważały, że ta cała afera ze smogiem to gruba przesada, nie będzie to zbyt dobra wiadomość. Smog jest niestety śmiertelnie niebezpiecznym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia. Już niewielkie ilości ponad normę pyłów, na której się on składa, stanowią duże zagrożenie pod względem krótkotrwałym, a w przypadku długotrwałego narażenia na jego działanie występować nawet mogą zmiany nowotworowe.

Smog jak się chronić

Powstaje zatem zasadnicze pytanie, jak się chronić przed smogiem? Czy jest na to jakiś sposób? Oczywiście idealnym wyjściem byłoby opuszczenie środowiska, w którym on występuje, jednak dla wielu osób będzie to rozwiązanie nierealne. W końcu w danych miastach żyją, mają rodzin i prace.
Pozostaje zatem zastosowanie czegoś, co pozwoli filtrować powietrze, które dostaje się do płuc. Idealnie w tym celu sprawdzają się różnego rodzaju maseczki antysmogowe, które wyposażone są w specjalne filtry, które powodują nieprzepuszczanie wszystkich niebezpiecznych dla zdrowia związków i substancji. Noszenie takiej maseczki powinno w dosyć dużym stopniu ochronić przed ryzykiem związanym ze smogiem.