Maski antysmogowe specjalnie dla najmłodszych

Smog jest w Polsce coraz większym problemem, zęby nie napisać plagą. Jego istnienie wielu rodzicom, szczególnie matkom spędza sen z powiek. W okresie grzewczym bardzo często występuje sytuacja, w której nie można wyjść na dwór nawet n krótki spacer bez narażenia płuc, szczególnie dziecinnych.

Właściwości i przeznaczenie
Maska antysmogowa dla dzieci powinna być przede wszystkim jak najwyższej jakości, jak również nie powinna być jednorazowa, bo takie są niezbyt dopasowane do buźki malucha. Maski wielorazowe mogą być świetne wizualnie – już dawno szary, czarny lub brązowawy kolor odszedł w niepamięć na rzez szalonych opraw z kreskówek,

Najkorzystniej eksploatowaną maseczką będzie te wykonana praktycznie z bawełny i zawierająca węgiel aktywny w postaci wymienialnego co osiem godzin (użytkowania) filtra. Maski da dzieci powinny mieć gładkie brzegi i zaokrąglone elementy, które dobrze dopasowują się do cery zupełnie jej nie podrażniając.

Maskę należy też kupować mając świadomość, do czego będzie tak naprawdę używana – inny model będzie trzeb kupić w wypadku korzystania z uroków biegania lub jazdy rowerem, a inny w przypadku niewielkich spacerów. Od rodzaju użytkowania zależeć tez będzie rodzaj wybranego filtra, ale od razu wiadomo, że najprawdopodobniej zostanie zakupiony filtr łączony.

Filtr łączony to inaczej filtr hepa z filtrem węglowym stopione w jeden. To doskonałe wyjście dla zamartwiających się mam.