Maska antysmogowa do biegania

W okresie wzmożonego zanieczyszczenia powietrza, które jest najbardziej groźne dla małych dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych należy zostać w domu. Osoby, które w żadnym wypadku nie mogą sobie na to pozwolić powinny zaopatrzyć się w maskę antysmogową dobrej jakości, która powstrzyma chociaż część toksycznych związków unoszących się w powietrzu.

Co ze sportami?


Osoby aktywnie fizycznie, które regularnie jeżdżą rowerem lub biegają nie chcą rezygnować z codziennej dawki ćwiczeń. To, że na zewnątrz panuje atmosfera niesprzyjająca nawet spacerom nie bardzo do nich przemawia. Na szczęście coraz więcej osób interesuje się jednak temat i zaczynają używać masek antysmogowych specjalnie dla nich stworzonych.

Antysmogowa maska do biegania skonstruowana jest tak, że filtry pochłaniają z dosyć dobrą precyzją wszelkie zanieczyszczenia i związki metali ciężkich, które bez maski dostałyby się biegaczowi prosto do płuc, niebezpiecznie je obciążając.

Ze względu na fakt, że osoba, która biegnie oddycha zdecydowanie bardziej intensywnie niż podczas spaceru maska ta musi filtrować więcej powietrza. Każda osoba, która nie chce zostać w domu podczas podwyższonego stężenia smogu powinna zaopatrzyć się w taką maskę i zmieniać jej filtry jak najczęściej.

Każde wyjście na zewnątrz podczas niekorzystnej dla zdrowia jakości powietrza to obciążenie dla płuc i całego organizmu. Warto zastanowić się kilka razy, czy faktycznie potrzeba wyjścia na zewnątrz jest aż tak nagląca.