Rodzaje masek antysmogowych

Smog nie jest jeszcze przez wiele osób postrzegany jako poważne zagrożenie, jakim w rzeczywistości jest. Bagatelizowanie zanieczyszczonego powietrza jest nieodpowiedzialne – kobiety w ciąży, osoby starsze i dzieci to osoby, które bezdyskusyjnie powinny pozostać w domu w okresie stężenia przekraczającego bezpieczną dla zdrowia granicę.

Co jeśli trzeba wyjść?

Pozostałe osoby powinny zabezpieczyć się na wszelkie możliwe sposoby. Oprócz wybrania jak najkrótszej trasy do celu, zrezygnowania ze spacerów, czy też wietrzenia mieszkania należy zaopatrzyć się w maski antysmogowe, które dostępne są w tej chwili już wszędzie.

Cena dobrej maski antysmogowej waha się od 100 do 300 złotych i trzeba pamiętać o filtrach, które trzeba regularnie wymieniać. Mimo wysokiej ceny maska jest środkiem niezbędnym do tego, aby jak najlepiej uchronić się przed konsekwencjami wdychania pyłów zawieszonych obecnych w brudnym, współczesnym powietrzu.

Rodzaje masek

Na rynku istnieją specjalne maski przygotowane dla określonych grup odbiorców. Istnieją maska dla rowerzystów i biegaczy, którzy prowadzą bardziej aktywny tryb życia niż spacerowicz,e dla których przewidziany jest inny rodzaj maseczki.

Rozróżnić można również maski antysmogowe dostępne w Krakowie, które są przeciwpyłowe filtrujące, lub też filtrująco-pochłaniające.

Nie warto zaopatrywać się w maski za kilka złotych, które nie stanowią żadnej ochrony podczas wdychania brudnego powietrza.